Kadirler Konağı
HAKKIMIZDA

Bundan yaklaşık 150 yıl önce Çakır Abdullah adında bir bey eşiyle Çakırlar Konağı'nda yaşarken, eşi vefat ediyor. Tüccar olması sebebiyle İstanbul'a gidip gelirken İstanbullu bir hanıma talip oluyor. Hanım da ben sizinle evlenirim ama bir şartım var deyip Büyükada'da bir konak gösteriyor. Ve eğer bana böyle bir konak yaparsanız sizinle evlenirim diyor. Bunun üzerine bu beyefendi de Kadirler Konağı'nı yapıyor. Ve o zamanki tabirle konağı yaparken 2 evlik kereste kullanıyor. Aynı zamanda eşinin İstanbul özlemi gitsin diye bir odanın duvarına ve üst katın salonunun tavan kısımlarına İstanbul manzarası resimlerinden görsel alanlar oluşturuyor.

Konağımız 1890'lı yıllarda yapılmış bir, Osmanlı yapısıdır. Aslına tamamen bağlı kalınarak restore edilmiştir. Konağımız haremlik - selamlık olarak tasarlanan çift merdivenli bir girişe sahiptir. Konağımızın Osmanlı tarzı duvar motifleri de aslına bağlı kalınarak tekrar işlenmiştir.

3 katlı konağımızın, giriş katında kışın sıcak, yazın serin olma özelliği taşıyan taş duvarlarla örülmüştür. Burası restoran olarak hizmet vermektedir. Diğer 2 katta birbirinden bağımsız odaları ve ferah salonu bulunmaktadır.

Konağımız 7 oda, 14 yatak kapasitelidir. (Gerektiğinde yatak ilave edilebilmektedir.) 24 saat sıcak su ve internet bağlantısı. İster komple ister ayrı katlarda konaklama imkânı. Konağımızın en önemli özelliklerinden biri de üç tarafı da Taraklı manzaralı olmasıdır. Kahvaltı ve yemeklerimiz yöresel ağırlıklı olmaktadır.

 
 
Pro WEB